Informacje o nas

DDom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP Starowiejskich, Prowincji Łódzkiej www.sluzebniczki-lodz.pl

Dom Generalny Zgromadzenia mieści się w Starej Wsi k/ Brzozowa w woj. podkarpackim www.sluzebniczkinmp.pl

Zgodnie z duchem i zamiarami bł. Edmunda Bojanowskiego - Założyciela Zgromadzenia, siostry z miłości do Boga i na wzór Jezusa Chrystusa służą bliźnim najbardziej potrzebujących pomocy, duchowej czy materialnej. Tworzenie zaplecza duchowego, dla tych wszystkich, którzy w kontakcie z przyrodą szukają wyciszenia i kontemplacji koresponduje z głównym celami Zgromadzenia.

Ośrodek usytuowany jest przy ul. Pocztowej 6, w pobliżu przystanku autobusowego, przy zbiegu ulicy Bursztynowej i Kolejowej. W sąsiedztwie, przy ul. Krakowskiej stoi Kościół parafialny z obrazem Matki Bożej Miłosierdzia www.parafianiechorze.pl

Na terenie posesji znajduje się altana i ogrodowe stoły z ławkami. W okresie letnim Dom otoczony jest kwitnącymi krzewami i rabatami kwiatów, które przyciągają uwagę spacerujących plażowiczów. Poza czasem skupienia i modlitwy, przez cały rok kalendarzowy, dla zainteresowanych, istnieje możliwość zapoznania się z atrakcjami turystycznymi, które oferują nadmorskie miejscowości Gminy Rewal: Niechorze, Rewal, Pustkowo, Trzęsacz.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowym może przyjąć 35 osób w zorganizowanych grupach, bądź przyjeżdżających indywidualne. W Ośrodku mogą odbywać się rekolekcje, sesje formacyjne, dni skupienia, konferencje i okazjonalne spotkania o charakterze religijno-formacyjnym. Dom nastawiony jest na przyjmowanie: kapłanów, osób życia konsekrowanego, żyjących samotnie oraz małżeństw z dziećmi, a także wszystkich zainteresowanych pogłębianiem życia duchowego z różnych ruchów i wspólnot kościelnych.

Atutem miejsca jest bliskość Morza Bałtyckiego ( około 300 m), którego kojący szum słychać podczas modlitwy w kaplicy i w pokojach. Budynek Domu Rekolekcyjnego jest ogrodzony, z wybrukowanym parkingiem i placem zabaw dla dzieci.

4N7A7097 2
Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy
4N7A7093 2
Figura Matki Bożej
4N7A7109
Plac zabaw
Zdjecie W Kosciele
Siostry Służebniczki
Logo Domu Rekolekcyjn0-Wypoczynkowego w nadmorskiej miejscowości Niechorze

ADRES:

  • Dom
    Rekolekcyjno-Wypoczynkowy
    Zgromadzenia Sióstr
    Służebniczek NMP NP
  • ul. Pocztowa 6
    72-350 Niechorze

Wykonanie i zdjęcia: www.dajczak.com.pl

160349
dziś
wczoraj
w tym miesiącu
w zeszłym miesiącu
53
106
2027
2768